РОЗКОЛ ЄВРОПИ ТУПІНИМ: «Путіну треба ставити чіткі умови, інакше він розколе Європу», — німецький політик обурена рішенням ПАРЄ щодо Росії

Про це політик розповіла, коментуючи прийняту у ПАРЄ резолюцію 3 червня щодо Росії, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.

— У чому ризик повернення Росії в ПАРЄ?

— Якщо Росія повернеться, не відреагувавши на резолюції ПАРЄ і проігнорувавши рішення Європейського суду з прав людини і Міжнародного трибуналу ООН з морського права, Рада Європи не просто втратить довіру. Вона буде суперечити самій меті і причинам, чому вона була заснована. Путін розколе ЄС, якщо йому вдасться повернути делегацію Держдуми РФ без умов.

— Як Захід має повестися з Росією?

— Захід вирішив, що не існує військового вирішення проблеми окупації Криму і війни проти України, яку провадить Росія. Вони вирішили відновити український суверенітет і зупинити путінську агресію дипломатичним шляхом. Аби показати, що Росія порушила у 2014 році міжнародні закони, Захід віддав перевагу персоналізованим і економічним санкціям.

Ця стратегія досі має місце, але буде працювати лише тоді, коли Захід буде єдиним і не підриватиме свої ж рішення. Зокрема, ЄС має бути стійким і продовжувати санкції, якщо Росія продовжить ігнорувати Мінські угоди, порушувати права кримських татар й інших громадян України у Криму.

Читайте також:

Видача паспортів на окупованих частинах Донецької і Луганської областей є тяжким порушенням Мінських домовленостей.

Не лише численні порушення режиму припинення вогню, але й напад у Керченській протоці та ув’язнення моряків довели, що Росія продовжує вдаватися до прямої агресії проти України. Зараз не час дозволяти делегації із Думи повертатися до ПАРЄ без будь-яких умов. Зараз час поставити їм чіткі умови і запровадити більше санкцій у разі ігнорування. Я неодноразово зверталася до своєї країни — Німеччини — із закликом зупинити «Північний Потік — 2». Вести бізнес з імперією Путіна — означає запросити його до продовження агресії.

— Чи зможе Захід вирішити українську проблему, якщо Росія повернеться?

— Якщо делегація із Думи повернеться, не виконавши жодну із багатьох попередніх резолюцій, прийнятих стосовно порушення суверенітету України і прав людини — це зруйнує підвалини Мінських угод. Я досі не можу повірити, що Німеччина і Франція ризикують цим, бо хочуть «нормальних» відносин з європейською країною, яка веде війну проти своїх сусідів.

Також я боюся, що це погіршить перспективу для багатьох так званих заморожених конфліктів у країнах Східного партнерства і на Західних Балканах. І навіть для опозиції і громадського суспільства у Росії це стане чорним днем, тому що рішення Європейського суду у їхніх справах також ігноруються Кремлем

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *