“Військові передали останки двох загиблих”: Ірина Геращенко зробила нову гучну заяву про пошук зниклих українців на Донбасі

Віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявляє про необхідність розблокування процесу пошуку зниклих громадян України на окупованому Донбасі із залученням МКЧХ, передає Корупція.Інфо

 

Про це вона заявила, повідомивши, що для цього є необхідним дієвий механізм отримання інформації про кількість ідентифікованих громадян РФ, які загинули на Донбасі.

Читайте також:

За словами Геращенко, вона подала запити “до усіх компетентних структур щодо інформації про кількість ідентифікованих загиблих на Донбасі росіян”.

“Лише цього тижня українські військові передали останки двох загиблих росіян. Звичайно, за роки російської агресії випадків, коли після експертизи ДНК чи співпадіння документів і інших обставин росіяни забирали останки своїх рідних з моргів чи поховань на cході України, було набагато більше. Однак РФ та її представники у “мінській групі” і в “нормандському форматі” категорично відмовляються делегувати своїх експертів до механізму за участі МКЧХ для пошуку зниклих безвісти”, – заявила Геращенко.

Окрім того, на її думку, координатори ОБСЄ “займають в цьому питанні недостатньо активну позицію”.

За словами Геращенко, однак цей механізм потрібен Україні для пошуку своїх зниклих громадян.

“Чим більше ми матимемо інформації про справжні масштаби загиблих на Донбасі росіян, тим більше шансів розблокувати процес пошуку зниклих на окупованому Донбасі із залученням МКЧХ”, – підсумувала вона.

Related posts