ТАКОГО НЕ БУЛО ТИСЯЧУ РОКІВ!!! ЄДНІСТЬ ЦЕРКОВ: патріарх УПЦ КП Філарет відслужив панахиду за кардиналом Гузаром у соборі УГКЦ (ВІДЕО)

У неділю, 4 червня, в Києві в Патріаршому соборі Воскресіння Христового (УГКЦ) тисячівірян попрощалися з колишнім предстоятелем Української греко-католицької церкви кардиналом Любомиром Гузаром.

З самого ранку в храмі відбувалися літургії.

Панахиду із главою УГКЦ Святославом Шевчуком співслужив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, про що повідомила прес-служба УПЦ КП.

“Під час панахиди співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля.
Після завершення предстоятель Київського патріархату поспілкувався з главою УГКЦ Святославом Шевчуком та дав коментар департаменту інформації Греко-католицької церкви”, – інформує сайт УПЦ КП.

 

“Ця новина зворушлива та знакова. Коли предстоятель однієї авторитетної церкви – УПЦ КП – прийшов попрощатися з предстоятелем іншої потужної церкви. Більше того, співслужив панахиду!!!
Це не прийнято (наскільки я знаю) останніх так 1000 років”, – написала з цього приводу журналістка Ярослава Міщенко, яка спеціалізується на церковній тематиці.

Вона описала порозуміння церков як “два крила сильної християнської держави” та зазначила: “Це сумна картинка. Але вона і світла. Перед престолом Божим стоїть Блаженнійший Любомир. А тут у соборі поруч молиться за нього патріарх Філарет”.

Читайте також:

 

Як повідомлялось, багаторічний предстоятель Української греко-католицької церкви Любомир Гузар помер 31 травня на 85-му році життя.
Після цього з ним прощалися у Львові, в соборі святого Юра.

У понеділок, 5 червня, об 11-й годині почнеться скорботна архієрейська божественна літургія з чином погребення кардинала Любомира Гузара в Києві.

Блаженнійшого поховають у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ на Лівому березі столиці, який було збудовано за часів патріаршества Блаженнійшого Любомира.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *