ТЕРМІНОВО: Мустафа Найєм зробив скандальну заяву – народ шокований

Народний депутат України, член міжфракційного об’єднання «Крим» Мустафа Найєм 27 лютого на прес-конференції в Києві розповів про альтернативний проект закону «Про статус окупованих територій» Криму і Донбасу. Він зазначив, що в законопроекті передбачено питання відновлення водо- і електропостачання Криму.

«Є товари, які ми повинні туди постачати – це товари першої необхідності, як вода й електроенергія, за міжнародним гуманітарним правом ми повинні це постачати», – зазначив український депутат.

У тому числі, законотворці пропонують спростити процедуру перетину адмінкордону, визначити рамки торгівлі й надання необхідних товарів на територію Криму, вказати точні дати початку окупації.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, у свою чергу, наголосив на необхідності скасування або внесення змін до Закону про вільну економічну зону Крим з метою захисту прав кримчан.

Головною рисою законопроекту Найєм зазначив об’єднання в одному документі питань Криму і Донбасу.

«Ми вважаємо, що з точки зору України, ці дві території є однаково недоступні для держави, однаково непідконтрольні державним органам України, ми не можемо забезпечити свої функції там, що говорить про те, що території окуповані», – вказав він.

Радник з правових питань Агентства ООН з питань біженців Лідія Кузьменко наголосила на необхідності гуманного ставлення до жителів Криму.

Президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням і негуманного чи принизливого ставлення Микола Гнатовський запевнив, що такий закон, який регулює становище окупованих територій, необхідний для України, однак для цього «потрібна повна консолідація всіх гілок влади», без цього «Україна нічого досягти не зможе».

Член міжфракційного об’єднання «Крим» Мустафа Найєм зазначив, що драфт закону може бути представлений наприкінці поточного тижня.

В Україні й далі діє Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Читайте також:

Правозахисники закликали український уряд і Верховну Раду змінити або скасувати низку законів, що обмежують права кримчан. Зокрема, правозахисники відзначили існуючі проблеми з евакуацією майна з Криму, статусу нерезидентів для кримчан і проблеми з в’їздом на півострів.

Після анексії Криму Росією Україна припинила постачати воду на півострів через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал.

З кінця 2015 року материкова Україна не підтримує електропостачання анексованого Росією півострова. Крим забезпечується за рахунок власної генерації, генераторних установок з Росії та енергомостом з Кубані, але, як і раніше, на території Криму виникають аварії в енергомережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *